חוות דעת מומחה לבית משפט

חוות דעת כלכלית

חוות דעת מומחה כלכלי ומימוני לבית משפט | Financial & Economic Expert’s Opinion Letters and Litigation Support

כתיבת חוות דעת כלכלית לבית משפט. העמדת עדים מומחים בתחומי כלכלה ומימון בעלי ניסיון מוכח בנושאים מגוונים כגון הערכת שווי וכימות נזקים:
 • חוות דעת מומחה כלכלי בתחום ההגבלים העסקיים, לרבות בשאלות של מחיר בלתי-הוגן מופרז.
 • חוות דעת מומחה כלכלי העושה שימוש בשיטות של מחקרי אירוע להערכת נזק לבעלי מניות ובעלי אג”ח.
 • חוות דעת מומחה כלכלי העושה שימוש בהערכות שווי לאומדן נזק בתיקים מסחריים או בתיקי גירושין.
 • חוות דעת מומחה כלכלי לאומדני שווי פרמיית שליטה וניכוי אי-נזילות.
 • חוות דעת מומחה כלכלי לאומדן שווי סחירות ונזילות.
 • חוות דעת מומחה כלכלי להערכת שווי הוגן של מכשירי חוב.
 • חוות דעת מומחה כלכלי להערכת שווי הוגן של מניות ומניות בכורה.
 • חוות דעת מומחה כלכלי להערכת שווי הוגן של ערבויות, אופציות ונגזרים פיננסיים.
 • חוות דעת מומחה כלכלי בתיקים של הרצת מניות או עבירות אחרות על חוקי ניירות ערך, כולל ניתוח ספר הפקודות של הבורסה.
 • חוות דעת מומחה כלכלי בנושא כשרות פרעון (Solvency Report).
 • חוות דעת מומחה כלכלי לצורך איזון משאבים.
החברה מציעה צוות של עדים מומחים בתחומי הכלכלה, המימון והחשבונאות, בעלי ניסיון של עשרות רבות של חוות דעת כלכליות שהוכנו להליכים משפטיים, לרבות מינוי כמומחה מטעם בית המשפט, תביעות נגזרות, תובענות ייצוגיות ועתירות לבג”צ. חוות דעת מומחה כלכלן בית משפט
אנו מציגים ניסיון מוכח בעדות בבתי המשפט, בבוררויות ובהליכי גישור, לרבות מינויים על ידי בית המשפט. קיבלנו המלצות רבות מעורכי הדין שעבדו איתנו בתיקים השונים – להלן מספר דוגמאות: .

עו”ד ארז דר-לולו | .Erez Dar Lulu, Adv

שותף מחלקת ליטיגציה, ליפא מאיר ושות’ עורכי דין

“שירותיכם כמומחים בתחום הכלכלי נשכרו על-ידי לקוחותיי במספר תיקים משפטיים שהיו מורכבים ובעלי היקף כספי משמעותי. במסגרת זו נוכחתי לדעת כי הנכם אנשי מקצוע מן המעלה הראשונה, מעמיקים, יצירתיים ובעלי ידע נרחב בתחום הכלכלי. כן גיליתי, כי הנכם בעלי יכולת הופעה בבית משפט. ואכן, עדותכם בבית המשפט הייתה בהירה, קולחת ולעניות דעתי – גם משכנעת. אשמח להמליץ עליכם ללקוחותיי גם להבא.”.

עו”ד אבישי חלפון (חושן) | .Avishai Halfon, Adv

שותף מחלקת ליטיגציה מסחרית ובינלאומית, גולדפרב זליגמן ושות’

“לאורך שנות עבודתי הסתייעתי במומחים רבים לצורך ייצוג בתיקים משפטים מורכבים. אחד המומחים המעולים ביותר שבהם הסתייעתי אך לאחרונה היה ד”ר טל מופקדי מנומריקס. ד”ר מופקדי ערך חוות דעת מעמיקה, מקצועית, מנומקת היטב ומשכנעת מאין כמותה וכאשר הוא נדרש להגן עליה במסגרת חקירתו הנגדית בבית המשפט המחוזי הוא עשה כן בצורה מרשימה ביותר. אני ממליץ על ד”ר מופקדי בלב שלם ומובן מאליו שאני מתכוון להסתייע בו בעתיד.”

עו”ד יגאל כהן | .Igal Cohen, Adv

יגאל כהן, משרד עורכי דין

“בשם מרשתי, אופטיקה הלפרין בע”מ ובשמי, עלינו לשבח את מקצועיותו הרבה של ד”ר רועי שלם, אשר על יסוד חוות דעתו המאוד מקצועית, מקיפה, ברורה וחדה, אימץ ביהמ”ש את טענותיה של אופטיקה הלפרין, תוך שהוא דוחה את חוו”ד הנגדית שהוגשה ע”י הצד שכנגד. לשם הגשת חוו”ד, נדרש ד”ר שלם לחקור ולנתח באופן מקיף ויסודי את תחום האופטיקה בכלל ואת מאפייניה העסקיים והחשבונאים של אופטיקה הלפרין, ועל יסודם לקבוע את נזקיה ואובדן רווחיה בתחום האופטיקה. אין לנו אלא לשבח את מקצועיותו הרבה של ד”ר שלם ואת יחסי האנוש המעולים אותם גילה במהלך עבודתו מולנו.”

עו”ד יאיר בנימיני | .Yair Benjamini, Adv

Owner at Yair Benjamini Law Offices

“Roy provided us an expert economic opinion for a complicated cross-border tax case which ended up in litigation in the Tel Aviv District Court. His written opinion was well-informed and well-researched, and his oral testimony in court was perfect. He understood the case well and delivered his explanations with confidence and expertese. We ended up with a very favorable result, much to Roy’s credit. I would recommend Roy for expert testimony in complex or economically-oriented litigation cases.”

עו”ד דודי זילברבוים | .David Zilberboim, Adv

Partner at Berkman Wechsler Bloom & Co.

“I worked with Dr. Tal Mofkadi on a complex litigation case handled by our firm and in which he was retained to provide a financial expert opinion. His thoroughness and attention to detail, alongside his service-oriented outlook made it a pleasure to work with him. In addition to providing us with an expert opinion of the highest professional standard, he skillfully defended his opinion on cross-examination, which, as those in the litigation field are aware, is no small feat in and of itself. I would warmly recommend Tal to other litigators seeking a financial expert.”

עו”ד אריה דנציגר | .Arye Danziger, Adv

Owner of Danziger-Brimer-Levin (DBL) Law Offices

“I asked Dr. Tal Mofkadi and Dr. Roy Shalem to prepare expert opinions and to give testimony as expert witnesses in complex securities litigations. The opinions that they have provided were very thorough and brilliant. In my opinion, they are well informed with the relevant academic economic literature, and more importantly they show that they can implement it to the specific case. They also exhibit creative and original thinking, which helps build additional layers on our clients arguments. I enjoy consulting with them from time to time on various economic and financial matters, and would gladly recommend their service to anyone seeking professional experts for litigation cases.”

Shachar_Agmonעו”ד שחר אגמון | .Shachar Agmon, Adv

Advocate at Gross, Kleinhendler, Hodak, Halevy, Greenberg & Co. Law Offices

“Roy has provided us with a thorough and profound expert opinion”

.

עו”ד אופיר בדש | .Ofir Badash, Adv

Chief Operating Officer & Legal counsel at Combegroup

“As VP Infrastructure of the entire Combegroup, I worked together with Dr. Roy Shalem and Tal Mofkadi, executives in charge of a complex legal case where I provided a financial opinion. After a long period of work together, I am happy to recommend them as two serious professionals who are always promptly on schedule as well as strong in delivering quality results, clear and understandable as well as patient and pleasant to work with.”

  Who’s Who Legal

Thought Leaders 2018

Since 1996 Who’s Who Legal has identified the foremost legal practitioners in business law based upon comprehensive, independent research. It is impossible to buy entry into this publication.

פסק דין פליינג קרגו נגד פקיד השומה

(חוות דעת כלכלית של נומריקס העד המומחה: פרופ’ אפרים צדקה)

“מומחי המערערים שכנעו בחוות דעתם כי מסקנותיהם מבוססות על ידע מקצועי השואב מתוך הספרות המקצועית הרלוונטית ונתונים עליהם הם הסתמכו… אני סבור שחוות הדעת של הפרופסורים פרי וצדקה היו רלוונטיות ותרמו רבות להכרעה במחלוקת שבין הצדדים. התוצאה היא אפוא, שראיתי להעדיף את חוות דעתם של מומחי המערערים על פני מומחה המשיב.” (מתוך פסק הדין

פסק דין אופטיקה הלפרין נגד לוקסאוטיקה

(העד המומחה: ד”ר רועי שלם מחברת נומריקס)

“לאחר עיון בחוות דעת הצדדים ומשמיעת המומחים בחקירותיהם הנגדיות, עדיפה עלי חוות דעת שלם. חוות דעתו של גרין נעדרת בדיקות מהותיות והכרחיות, שיעידו על טיבה ואיכותה של חוות הדעת.” (מתוך פסק הדין

פסק דין מלונות אסטרל ואח’ נגד אל שרד

(העד המומחה: ד”ר רועי שלם מחברת נומריקס)

“סבורני כי המומחה מטעם אל שרד, מר תמיר בן שחר, הפריז בהערכת הנזקים שעשויים להיגרם לאל שרד… מקובלים עלי דברי המומחה מטעם אסטרל, ד”ר שלם… יש טעם בדברי ד”ר שלם…” (מתוך פסק הדין

התאחדות סוכני הנסיעות ויועצי התיירותבג”צ התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל

(העד המומחה: ד”ר רועי שלם מחברת נומריקס)

“הישג ענק להתאחדות משרדי הנסיעות: בית המשפט העליון דחה עד לסוף דצמבר את כניסת איסור האוצר על מכירת ביטוח נסיעות ע”י סוכני נסיעות, בעקבות עתירת ההתאחדות ומשרדי נסיעות החברים בה. כנגד הסיכויים להצליח בעתירה מול משרד האוצר, שוב הצליחה ההתאחדות להגיע להישג חשוב במאבק משפטי עקרוני וצודק.” הודעה לעיתונות  

 .

ההליך המשפטי בעניין שווין הכלכלי של מניות חברת מדיפאואר לצורך הנפקה

(העד המומחה: ד”ר טל מופקדי מחברת נומריקס)

גולדפינגר ומדיפאואר גייסו את פירמת רואי החשבון BDO; והתובעים – את משרד נומריקס. המומחה מטעם בית המשפט אימץ, ברובה, את עמדת התובעים כנגד גולפינגר, לפיה אין להפחית ממחיר המניה רכיב של אי סחירות. הוא דחה את שיטת החישוב שנקבעה בחוות הדעת של משרד BDO וקבע, כי הנפקת החברה, אם תהיה, צריכה להיעשות על פי השווי הכלכלי המלא של החברה והמניות. פרסום בעיתון  

 .

תובענה ייצוגית נגד חברת מרק בעניין התרופה פרופסיה (ת”צ 4517-09-10)

(העד המומחה: ד”ר טל מופקדי מחברת נומריקס)

חוות דעתו של הבודק מטעם בית המשפט, ד”ר יהונתן גבעתי: “קראתי בעיון ובביקורתיות את הסקר של מכון ברנדמן, ואת חוות דעתו של ד”ר מופקדי. לאור נסיוני והתמחותי אני סבור כי מדובר בעבודה מקצועית ורצינית. אינני רואה כל דרך מדויקת יותר לבצע הערכה של גודל הקבוצה. על כן אני מקבל לחלוטין את הסקר וחוות הדעת.”